5 priežastys rinktis šilumos siurblius oras-vanduo

Šiandien šilumos siurblys oras-vanduo yra vienas iš efektyviausių ir labiausiai vertinamų namų šildymo sistemos variantų. Vis dažniau šis įrenginys tampa alternatyva centriniam būsto šildymui ir yra naudojamas ne tik šilumos gavybai, bet ir namų vėsinimui. Kyla abejonių? Pateikiame dar 5 svarias priežastis, paskatinsiančias rinktis praktišką ir lengvai pritaikomą šilumos siurblį.

 

1. Šilumos siurblys – puikus pasirinkimas senos statybos būstuose

Senuose daugiabučiuose dažniausiai veikia centrinė šildymo sistema, kurios reguliavimas priklauso ne nuo asmeninių žmogaus poreikių ir todėl dažniausiai sunkiai juos patenkina. Ypač dideliu sandarumu pasižyminčiuose būstuose dažniausiai būna per šilta, o mažiau sandariuose šilumos būna per mažai. Specialiems žemės kolektoriams vietos daugiabučio kieme dažniausiai nėra, tad šilumos siurblys oras-vanduo – optimalus ir praktiškas pasirinkimas norintiems atsisakyti pernelyg didelius mokesčius už šildymą lemiančios centrinės šildymo sistemos.

 

2. Namuose visada yra karšto vandens

Sutrikus centrinei šildymo sistemai, namuose šalti bus ne tik radiatoriai, bet ir vanduo. Grūdintis vidury žiemos po šaltu dušu – menkas malonumas, o centrinės šildymo sistemos gedimų tvarkymas dažnai užtrunka ilgiau nei norėtųsi. Įsirengus namuose šilumos siurblį, veikiantį oro ir vandens sąveikos principu, namuose ne tik visada šilta ir malonu, bet taip pat visada yra pakankamai karšto vandens. Individualus šildymo sistemos valdymas suteikia galimybę džiaugtis šiltais ir komfortiškais namais.

 

3. Ekologiška ir gamtai nekenksminga namų šildymo sistema

Šilumos siurbliai oras-vanduo, atvirkščiai nei kūrenamos krosnys, į aplinką neišleidžia anglies dioksido, todėl neužteršia oro, nekenkia sveikatai ir gamtai. Šilumos siurbliai šildymui naudoja tik atsinaujinančius šaltinius. Tai padidina komfortą ir suteikia galimybę palikti namus ilgesniam laikui tuščius be jokios gaisro tikimybės.

 

4. Paprasta integracija į bet kokią šildymo sistemą

Įprastai keičiant šildymo sistemą, dažnai reikalingi papildomi žemės darbai, kaminas, kuro saugyklos. Šilumos siurbliams to nereikia – jie lengvai pritaikomi tiek individualiuose namuose, tiek daugiabučiuose ne tik vietoj centrinės šildymo sistemos, bet ir vietoj dujinio šildymo ar kūrenamų krosnių ir kieto kuro katilų.

 

5. Šilumos siurblys veikia automatizuotai

Šilumos siurbliai oras-vanduo – ypač lengvai valdomi. Keičiant šildymo siurblio parametrus, paprasta juos priderinti prie nuolat kintančios lauko temperatūros. Rinktis galima ir automatiškai valdomus, ir specializuotus, tuštiems namams pritaikomus įrenginius. Šių šilumos siurblių priežiūra nereikalauja daug dėmesio, o valdyti juos galima ne tik rankiniu būdu, bet ir naudojantis išmaniuoju telefonu.

 

Jei centrinis būsto šildymas nepatenkina esminių poreikių, o šildymo sąskaitos pernelyg aukštos, galbūt atėjo laikas nedidelei būsto renovacijai? Pakeiskite centrinį šildymą į optimalią temperatūrą palaikančią ir prie šeimininko poreikių prisitaikančią šildymo sistemą šilumos siurbliais oras-vanduo – leiskite sau gyventi komfortiškiau.