Kaip veikia ištraukiamojo oro šilumos siurbliai?

Pastaruoju metu tie, kurie statosi individualius namus, vis daugiau dėmesio skiria energetiniam būsto efektyvumui užtikrinti. Tai paskatino ne tik sugriežtinti namų statybos reikalavimai ir energijos naudojimo standartai. Daug įtakos šiems pokyčiams turėjo ir suvokimas, jog pasitelkus atitinkamą šildymo ir vėdinimo sistemą galima sumažinti šildymo sąskaitas bent pora kartų. Vienas iš LITMAXTRADING rekomenduojamų pasirinkimų šiam tikslui – ištraukiamojo oro šilumos siurbliai. Plačiau pasakojame, kaip jie veikia ir kokiais privalumais išsiskiria.

 

Šilumos siurblių veikimo principas

Ištraukiamojo oro šilumos siurblys – vienas populiariausių būsto šildymo įrenginių, naudojamų Skandinavijos šalyse.

Šie prietaisai veikia panašiu principu, kaip ir šilumos siurblys oras-vanduo. Pagrindinis jų energijos šaltinis – oras. Šio tipo šilumos siurblys surenka namuose esantį sušilusį orą ir panaudoja jį namo apšiltinimui. Tokiu būdu ne tik tiekiama šiluma, bet ir vėdinamos patalpos, o šilumos užtenka net karštam vandeniui paruošti.

Šio tipo šilumos siurblys viduje turi integruotą vandens šildytuvą, elektrinį kaitintuvą ir nuolatinės srovės orapūtę. Jis naudoja jau panaudotą orą, o pritaikyti juos galima ne tik radiatoriams, bet ir grindų šildymui. Paties siurblio forma ir dydis primena šaldytuvą, tačiau jam vietą ne tik naujai statomuose, bet ir senos statybos namuose rasti gana lengva.

Ištraukiamojo oro šilumos siurbliai nereikalauja papildomų energijos šaltinių. Dėl to jie suteikia visišką laisvę, nepriklausomybę. Tinkamai viską sujungus, šilumos siurblys veikia automatiškai arba gali būti valdomas per atstumą – išmaniuoju telefonu. Tai – praktiškas, taupus ir labai paprastas būsto apšiltinimo metodas, leidžiantis sumažinti mokesčius už šildymą.

 

Kodėl verta rinktis ištraukiamojo oro šilumos siurblius?

Lyginant su kitais šilumos siurbliais, ištraukiamojo oro siurblys yra efektyvesnis. Įprastai šilumos siurbliai ar mini rekuperatoriai namus arba vėdina, arba šildo, o šio tipo siurblys atlieka abi funkcijas. A klasės energetinio efektyvumo būstai dažnai būna ypatingai sandarūs, tad daug šilumos jiems nereikia, o efektyvus vėdinimas jiems – būtinas. Sandariuose būstuose labai svarbus reguliarus oro valymas ir patalpų vėdinimas ne tik siekiant optimalios temperatūros, bet ir švaraus, sveikatai nekenksmingo oro. Štai dar kelios priežastys rinktis ištraukiamojo oro siurblius:

  • Juos galima derinti net ir su saulės kolektoriais, esančiais ant namo stogo ar kieme.
  • Ištraukiamojo oro šilumos siurbliai ir jų integravimas namuose kainuoja mažiau nei kelių atskirų vėdinimo ir šildymo sistemų įrengimas.
  • Šilumos siurblys neturi išorinio modulio, tad veikia tyliai, neskleidžia papildomų garsų.

 

LITMAXTRADING komanda dirba su švedų gamybos „NIBE“ ištraukiamojo oro siurbliais, plačiai naudojamais ne tik Skandinavijoje, bet ir kitose Europos šalyse. Tai – efektyvus, taupus ir praktiškas namų šildymo ir vėdinimo būdas, leisiantis Jums džiaugtis ne tik optimalia vidine patalpų temperatūra, bet ir švariu oru.