Kodėl rekuperacinė oro vėdinimo sistema namuose – būtina?

Kodėl rekuperacinė oro vėdinimo sistema namuose – būtina?

Daugeliui atrodo, kad norint tinkamai išvėdinti namus užtenka kurį laiką palaikyti atvirą langą. Toks namų vėdinimas – gana efektyvus, tačiau trumpalaikis. Be to, jis taip pat yra ekonomiškai nenaudingas, ypatingai – žiemą, kai labiausiai norisi sutaupyti šilumos. Padėti tą padaryti gali speciali rekuperacinė sistema, arba tiesiog rekuperatorius. Kuo jis ypatingas, kaip sistema veikia ir kodėl kiekvienam namuose vertėtų turėti ir naudoti šį įrenginį?

 

Kaip veikia rekuperacinė sistema?

Rekuperacinės sistemos gali būti dviejų rūšių – įprastos, turinčios specialius ortakius, ir naujos kartos beortakės vėdinimo sistemos. Pirmasis tipas dažniausiai pritaikomas statant būstus – tiek individualius namus, tiek butus – čia įrengiant ir išvedžiojant specialius vėdinimo sistemos ortakius. Senos statybos butuose įrengti ortakinę rekuperacinę sistemą dažniausiai sudėtinga, todėl čia naudojamos beortakės.

Rekuperatorių veikimo principas nėra sudėtingas – patalpose esantis nešvarus oras ištraukiamas, išvalomas ir pakeičiamas šviežiu oru, paimtu iš lauko. Prieš paskleidžiant po patalpas, jis yra sušildomas iki nustatytos temperatūros, tad neprarandama namuose esanti šiluma, o oras tampa švaresnis.

Tinkamai pasirinktas rekuperatorius ne tik efektyviai vėdina ir valo namų orą, bet taip pat:

 • neleidžia atsirasti pelėsiui;
 • išsprendžia langų rasojimo problemą;
 • pagerina oro kokybę namuose;
 • šalina nemalonius kvapus;
 • padeda sutaupyti, nes už būsto šildymą gaunami mažesni mokesčiai.

 

Patikima vėdinimo sistema – geros savijautos garantas

Būsto ekonomiškumas – vienas iš svarbiausių faktorių norintiems sutaupyti. Tačiau daug daugiau dėmesio vertėtų skirti sveikatos priežiūrai. Net 90 % laiko žmogus praleidžia patalpose, kurių oro užterštumas dažnai yra didesnis nei lauko. Tad kartais vėdinimas pravėrus langą būna kenksmingesnis nei gali pasirodyti iš pradžių. Įsirengus namuose patikimą rekuperacinę oro vėdinimo sistemą, tokio tipo problemos galima išvengti. Be to, rekuperatorius turi ir daugiau sveikatai reikšmingų privalumų.

 • Šviežias ir reguliariai valomas oras padeda lengviau susikaupti, sukoncentruoti dėmesį.
 • Grynas oras padeda išvengti įtampos ir lengviau atsipalaiduoti.
 • Reguliarus oro valymas, patalpų vėdinimas užtikrina geresnį poilsį ir pagerina miego kokybę.
 • Priverstinis patalpų vėdinimas sumažina migrenos ir kvėpavimo takų ligų riziką.

 

Kokį rekuperatorių rinktis?

Rekuperacinė oro vėdinimo sistema prisideda prie sveikatos gerinimo ir būsto efektyvumo užtikrinimo, tačiau kaip žinoti, koks rekuperatorius yra tinkamiausias Jūsų namams? LITMAXTRADING komanda pateikia kelis patarimus:

 • Jei dar tik ruošiatės statytis namą ir svarstote apie rekuperacinės sistemos įrengimą, rekomenduojame rinktis centrinę vėdinimo sistemą. Ji neskleidžia triukšmo, tiekia į namus daugiau šviežio oro nei beortakė vėdinimo sistema. Be to, ortakiai gali būti lengvai išvedžiojami po visą būstą.
 • Tiems, kurie nori vėdinimo sistemos ir mažesnės šildymo sąskaitos gyvendami bute, siūlome rinktis mini rekuperatorių – beortakę vėdinimo sistemą. Toks pasirinkimas puikiai tinka mažo tūrio patalpose, jam nereikia ortakių. Be to, mini rekuperatorius kainuoja mažiau ir jį lengva įrengti net senos statybos būste.

 

Tinkamai pasirinkta vėdinimo sistema prisideda prie aukštesnės gyvenimo kokybės, geresnės fizinės savijautos ir padeda sutaupyti. Siekdami išsirinkti Jūsų būstui tinkamiausią vėdinimo sistemos variantą, kreipkitės į LITMAXTRADING specialistų komandą – jie ne tik įvertins galimybes, bet ir patars, pakonsultuos ir padės atrasti optimalų sprendimą.