Kokią vėdinimo sistemą rinktis?

Specialistų teigimu, namuose itin svarbu palaikyti nuolatinį vėdinimą, nes nuo to gali priklausyti mūsų sveikata. Nevėdinamos patalpos ir netinkama oro cirkuliacija – vienos pagrindinių prastos savijautos priežasčių. Tai gali ne tik pabloginti sveikatą, bet ir pakenkti namų būklei. Pavyzdžiui, pelėsio atsiradimas įvardijamas kaip prasto vėdinimo ir netinkamo drėgmės lygio patalpoje palaikymo pasekmė. Todėl geras vėdinimas ypatingai reikalingas tiems, kurie kenčia nuo alerginių ligų ir tiems, kurių namuose atsirado pelėsio požymių. Esant šioms problemoms verta atkreipti dėmesį į vėdinimo sistemas, tačiau ką rinktis: rekuperatorius ar ištraukiamo oro siurblius?

Veikimo principai

Norint išsirinkti geriausiai namams ar biurui tinkantį variantą, svarbu atsižvelgti į tai, kaip šios sistemos veikia ir kokiomis savybėmis pasižymi.

Ištraukiamo oro siurblys

Tai – viena geriausių ir ekonomiškiausių namų vėdinimo technologijų, kuri atsirado dar sąlyginai neseniai. Jo veikimo principas panašus į kitų šilumos siurblių. Jis pagrįstas oro šilumos grąžinimu: ištraukiamo oro siurbliai surenka namuose esantį sušilusį orą ir efektyviai panaudoja jį namo apšildymui. Iš patalpos paimtas oras ne tik pašildo iš lauko tiekiamą orą, bet ir vandenį, tiekiamą šildymo bei karšto vandens sistemoms. Be to, siurblys kartu atlieka ir vėdinimo funkciją.

Šie siurbliai gali būti montuojami tiek naujos, tiek senesnės statybos pastatuose. Siekiant juos įrengti nereikia atlikti jokių papildomų remonto darbų. Tokie siurbliai pritaikyti žemų temperatūrų šildymo sistemoms, puikiai tinka naudojimui su radiatoriais ir grindinio šildymo įranga.

Rekuperatorius

Tai – vienas iš pagrindinių prietaisų, skirtų tinkamam namų vėdinimui ir šilumos išlaikymui užtikrinti. Tai šalia lubų montuojama sistema, kuri susideda iš rekuperatoriaus ir specialių vamzdynų įrangos. Jų veikimas nėra sudėtingas – jie ištraukia patalpoje esantį nešvarų orą ir aprūpina ją gaiviu lauko oru. Iš lauko paimtas oras senuoju pašildomas iki kambaryje esančios temperatūros, todėl šiluma neprarandama.

Tokios sistemos įrengimas namuose gali padėti išspręsti langų rasojimo problemą. Be to, rekuperacinė sistema neleidžia namuose atsirasti pelėsiui ir šalina nemalonius kvapus. Ši vėdinimo sistema sukurta taip, kad taupytų energiją ir šilumą, mažintų išlaidas.

Kaip matome, šios vėdinimo sistemos turi skirtumų, tačiau jų teikiama nauda dėl to nepakinta: tiek rekuperatorius, tiek ištraukiamo oro siurblys padeda išlaikyti namuose švarų orą ir sumažinti šildymo sąskaitas.

Kodėl namuose svarbu turėti vėdinimo sistemą?

Modernių pastatų sandarumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl namus reikia vėdinti. Nuolatinis patalpų vėdinimas per atidarytus langus išleidžia didžiąją dalį namuose sukauptos šilumos, o lauke esančios dulkės ir triukšmas lengvai patenka į patalpas. Oro vėdinimo sistemos įrengimas gerokai palengvina situaciją, nes nuolatos palaiko oro kaitą ir padeda jaustis geriau.

Pagrindinė pelėsio ir pastato defektų atsiradimo priežastis – nesureguliuota oro drėgmė. Įprastai gyvenamosiose patalpose į orą garų pavidalu patenka nemažas kiekis vandens, ir jeigu patalpos nėra gerai vėdinamos, susikondensavę vandens garai sudaro sąlygas pelėsiui atsirasti.

Pasirinkę rekuperatorius ar ištraukiamo oro siurblius ne tik padidinsite gyvenamųjų patalpų komfortą, pagerinsite savo savijautą, bet ir prisidėsite prie gamtos išteklių saugojimo. Reguliuojama oro vėdinimo sistema ypač naudinga gyvenantiems vietose, kur triukšmas ir užterštumas yra kasdieniai dalykai. Pasirinkti oro vėdinimo įrangą reikėtų atsižvelgus į tai, kuri sistema geriau dera prie namų šildymo įrangos bei esamų vėdinimo sistemų. Teiraukitės „Litmaxtrading“ specialistų konsultacijos, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.