Kuo išskirtinis geoterminis šildymas?

Kalbant apie skirtingus būsto šildymo metodus, vis daugiau dėmesio skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams – vandeniui, orui, vėjui bei žemei. Pasitelkus šiuos gamtos išteklius, ne tik padidinamas būsto energetinis efektyvumas, bet ir sutaupoma nemažai šildymui išleidžiamų pajamų. Tiesa, kai kurie iš jų pareikalauja nemažos pradinės investicijos, tačiau jie smarkiai atsiperka vėliau. Vienas tokių – geoterminis šildymas. Šis terminas daugeliui vis dar naujas, tačiau tokia namų šildymo idėja sparčiai populiarėja. Kuo šis namų šildymo būdas išskirtinis – pasakojame išsamiau.

 

Kas tai yra ir kaip tai veikia?

Apie geoterminį šildymą dar kalbama nedaug, todėl daugeliui sunku suprasti šio šildymo teikiamus privalumus ir bendrą veikimo principą. Geoterminiam šildymui naudojami specifiniai šilumos siurbliai, kurie namų apšildymui reikalingą energiją išgauna ne iš oro, bet iš žemės grunto, taip išnaudojant planetos vidinę šilumą. Gaunamas jos kiekis yra maždaug 5 kartus didesnis už sunaudotą energiją, tad toks šilumos gavybos būdas laikomas vienu iš efektyviausių.

Geoterminis šildymas veikia naudojantis specialiais šilumos kolektoriais, esančiais geoterminiame gręžinyje, perduodančiais surinktą šilumą į šilumos siurblius, kurie sumontuoti namų patalpose. Po namus šiluma paskirstoma įrengiant specialius vandens šildytuvus.

Šis namų šildymo ir vėdinimo metodas puikiai tinka ne tik naujos statybos namams, bet ir individualiems senesniems būstams (juos modernizuojant), taip pat – komerciniams pastatams. Įrengti šią šildymo sistemą galima ne tik privataus namo kieme, po žolės paklotu, bet taip pat ir bet kurio reljefo erdvėje arba po važiuojamąja kelio dalimi mieste.

Siekiant įrengti tokį siurblį, maždaug 2 metrų gylyje įkasamas specialus horizontalus šilumos kolektorius. Tokiame gylyje temperatūra turėtų svyruoti tarp 7 ir 13˚C. Šaltuoju metų laiku temperatūra čia aukštesnė, šiltuoju – žemesnė, tad geoterminis šildymas leidžia ne tik šildyti būstą šaltuoju sezonu, bet ir efektyviai jį vėsinti vasaros metu.

 

Kodėl verta rinktis geoterminį šildymą?

Vienas iš didžiausių geoterminio šildymo privalumų – stabiliai aukštas ekonominis naudingumas ištisus metus. Jo efektyvumas siekia 500 % (gaunamos šilumos kiekis 5 kartus viršija sunaudotą energiją). Geoterminio šildymo sistema nereikalauja papildomos priežiūros ir laiko, o visą reikalingą informaciją apie šilumos siurblio darbą galima matyti ir valdyti naudojantis išmaniuoju telefonu.

 

Išnaudokite atsinaujinančios energijos šaltinius ir padidinkite savo būsto energinį efektyvumą. Geoterminio šildymo sistema leidžia ne tik sutaupyti, bet ir padidina namų komfortą bet kuriuo sezonu. Kilo klausimų ar norite konsultacijos, kurį variantą rinktis ir kaip jį įsirengti? LITMAXTRADING komanda visada pasiruošusi padėti: susisiekite telefonu, el. paštu arba užsukite į mūsų biurą.