Vėdinimas

Kodėl reikalingas vėdinimas?

Patalpų oro kokybė yra vidutiniškai 10 kartų žemesnė negu lauko oro. Gamindami maistą, maudydamiesi po dušu ar kvėpuodami mes nuolatos teršiame patalpų orą. Jei patalpos vėdinamos nepakankamai, atsiradęs drėgmės perteklius kondensuojasi ir sudaro idealias sąlygas pelėsiui ar nemaloniems kvapams atsirasti. Padidėjęs CO2 lygis patalpose sąlygoja blogą savijautą, galvos skausmą ir produktyvumo sumažėjimą. Šias ir kitas problemas galima nesunkiai išspręsti įrengiant tinkamą vėdinimo sistemą.

Vėdinimas be ortakių

Lunos

Dar niekada patalpų vėdinimas nebuvo toks paprastas. LUNOS rekuperacinė sistema nesunkiai išsprendžia pelėsio, drėgmės bei kitas su prastu patalpų vėdinimu susijusias problemas. LUNOS rekuperatoriams nereikia ortakių, todėl šios vėdinimo sistemos įrengiamos itin greitai ir paprastai tiek naujuose, tiek senuose butuose ar privačiuose namuose. 

Vokietijoje gaminami LUNOS mini rekuperatoriai pasižymi išskirtine vokiška kokybė kokybe ir ilgaamžiškumu. Tai vienas esminių faktorių, kodėl visame pasaulyje tiek daug žmonių renkasi būtent LUNOS sistemas. Kokybiška vėdinimo sistema tarnaus dešimtmečius, todėl itin svarbu pasirinkti įrangą, kuri bus patikima ir ekonomiška. 

  • paprastas ir greitas įrengimas
  • veikia labai tyliai
  • labai mažos energijos sąnaudos
  • rekuperatoriams nereikalingi ortakiai
  • puikiai tinka butams ir namams
  • šiuolaikiškas dizainas

Daugiau informacijos www.lunos.lt

GAUTI KAINOS PASIŪLYMĄ

Rekuperatoriai namams

Thesslagreen yra naujos kartos rekuperacinė vėdinimo sistema, galinti automatiškai prisitaikyti prie nuolatos kintančio patalpų vėdinimo poreikio.  Dėka polipropileninio (PP) korpuso įrenginys gali būti montuojamas nešildomose patalpose (iki -15°C), o tai leis sutaupyti nemažai vietos. Unikali  konstrukcija užtikrina itin tylų įrenginio veikimą, o pažangūs išcentriniai ventiliatoriai mažas elektros energijos sąnaudas. Platus Thesslagreen gaminių pasirinkimas bei novatoriškas gamintojo požiūris į vėdinimą leis atrasti vėdinimą iš naujo.

  • veikia labai tyliai 
  • faktinis filtrų užterštumo tikrinimas
  • mažos energijos sąnaudos
  • valdymas išmaniuoju telefonu
  • srautų balansavimas
  • apsauga nuo užšalimo
  • kokybiški ir ilgaamžiai įrenginiai
  • pasyvaus namo sertifikatas

GAUTI KAINOS PASIŪLYMĄ

Vėdinimo sistema renovuojant daugiabutį

Renovuojant daugiabučius, vietoje efektyvios priverstinės vėdinimo sistemos su rekuperacija arba mechaninės ištraukiamosios vėdinimo sistemos dažniausiai apsiribojama esamų vėdinimo kanalų išvalymu. Toks atgyvenęs vėdinimo būdas, kitaip nei inovatyvi rekuperacinė sistema, po renovacijos teikia mažai naudos, nes per sandariai apšiltintą pastatą nebeprasiskverbia oras, kuris yra reikalingas natūraliai traukai palaikyti.

Įrengti rekuperacinės vėdinimo sistemos ortakius senuose butuose dažniausiai neįmanoma, tad optimaliu vėdinimo sprendimu tampa beortakinės vėdinimo sistemos.

Mechaninės vėdinimo sistemos įrengimas butuose – individuali priemonė. Tai reiškia, kad tiek ištraukiamąsias vėdinimo sistemas, tiek rekuperatorius butui gali įsirengti visi norintys, nepriklausomai nuo daugumos gyventojų sprendimo. Verta žinoti, kad valstybė finansuoja 30 % visų vėdinimo sistemos įrengimo išlaidų, o pensininkams – net 100 %.

Vėdinimo sistemos privalumai:

  • panaikinama pelėsiui palanki terpė
  • ženkliai pagerinama oro patalpose kokybė
  • išsprendžiama langų rasojimo problema
  • norint išvėdinti patalpas, nebereikia varstyti langų
  • taupoma šiluma

GAUTI KAINOS PASIŪLYMĄ

D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai

  • 1.Kas yra rekuperacija?

    Tai procesas, kurio metu iš šalinamo patalpų oro yra atgaunama šiluma ir panaudojama šviežio oro pašildymui. Tokius šiluminius mainus užtikrina vėdinimo įrenginyje esantis šilumokaitis (rekuperatorius).

  • 2.Rekuperacija = šilumogrąža?

    Taip. Šilumogrąža yra taisyklingas lietuviškas žodis, apibūdinantis šilumos atgavimo procesą.

    Žodis rekuperatorius yra kilęs iš anglų kalbos (ang. recuperator, „atgavimas“). Šis skolinys labai patiko lietuviams ir dabar yra plačiai vartojamas kalbant apie vėdinimo įrenginį su šilumogrąža (rekuperatorių).

  • 3.Kas yra rekuperatorius?

    Tai – pagrindinis vėdinimo įrenginio su rekuperacija elementas, atsakingas už efektyvius šilumos mainus tarp šalinamo ir tiekiamo oro srautų. Plačiąja prasme žmonės šį žodį vartoja vėdinimo įrenginiui su šilumogrąža apibūdinti.

  • 4.Kodėl reikalingas vėdinimas?

    Šiuolaikiški rekuperatoriai padeda palaikyti aukštą oro, kuriuo kvėpuojame, kokybę. Jie:

    • Reguliuoja drėgmės lygį. Kasdienė mūsų veikla patalpose sudaro sąlygas atsirasti nemažam kiekiui drėgmės, kuris, vandens garų pavidalu, pasiskirsto ore. Pavyzdžiui, per parą du žmonės iškvepia ~2 l vandens, maudydamiesi duše prideda ~2 l, gamindami maistą ~3 l, plaudami indus ~1 l, džiovindami skalbinius ~5 l vandens. Jei visa ši drėgmė nėra pašalinama vėdinant patalpas, dalis jos kondensuojasi ant šaltų paviršių ir sukuria idealias sąlygas pelėsiui ir kitiems mikroorganizmams atsirasti ir veistis. Rekuperacinė sistema apsaugo namus nuo šios vėdinimo stygiaus problemos.
    • Reguliuoja CO2 lygį. Žmogaus gyvybiniams procesams palaikyti būtinas deguonis (O2). Jį įsisavinęs žmogus iškvepia anglies dioksidą (CO2), kurio koncentracija nevėdinamose patalpose nuolatos auga. Nors pats anglies dioksidas nėra nuodingas, didelės jo koncentracijos ore sąlygoja blogą savijautą, galvos skausmą, dirbant krenta produktyvumas. Todėl gerai vėdinamose patalpose jausimės darbingesni, linksmesni, sveikesni.
    • Šalina kvapus. Efektyviai ir greitai šalinti kvapus, kol jie dar neįsismelkė į drabužius ar baldus, taip pat ne ką mažiau svarbus aspektas.
    • Sumažina lakiųjų organinių junginių (LOJ) koncentraciją. Lakieji organiniai junginiai (angl. Volatile Organic Compounds – VOCs) – tai buitinėje chemijoje, statybinėse medžiagose ar baldų gamyboje naudojamos medžiagos, kurios intensyviai garuoja kambario temperatūroje (pvz. formaldehidas, randamas dažuose, klijuose). Didelė tokių medžiagų koncentracija patalpose yra itin toksiška. Efektyvi rekuperacinė sistema padeda sumažinti tokių junginių kiekį, tad taip pat užtikrina geresnę savijautą.
    • Mažina kietųjų dalelių koncentraciją. Rekuperacinė įranga turi filtrus, kurie ne tik apsaugo įrenginius nuo gedimų, tačiau ir valo patalpų orą nuo kietųjų dalelių. Tai ypač aktualu žmonėms, kurie yra alergiški dulkėms, žiedadulkėms ar kitiems aerozoliams. Tinkama vėdinimo sistema gali sumažinti alergijos simptomus ir padėti alergiškiems žmonėms daug geriau jaustis būnant patalpose.

     

  • 5.Kuo skiriasi centrinė vėdinimo sistema nuo beortakinės?

    Centrinę vėdinimo sistemą sudaro vienas vėdinimo įrenginys, kuris aprūpina visas patalpas šviežiu oru ir/ar pašalina užterštą orą iš jų. Orui paskirstyti naudojama ortakių sistema.

    Beortakinę (decentralizuotą) vėdinimo sistemą sudaro daug mažų vėdinimo įrenginių, sujungtų į bendrą valdymo sistemą. Tokiai vėdinimo sistemai nereikia ortakių, kadangi įrenginiai yra montuojami sienoje išgręžtose angose ir užtikrina oro kaitą patalpose periodiškai keisdami savo veikimo kryptį.

  • 6.Kas yra mini rekuperatorius?

    Tai pagrindinis beortakinės sistemos elementas, užtikrinantis nuolatinę oro kaitą patalpoje ir efektyvų šilumos atgavimą (rekuperaciją) iš išmetamo oro. Mini rekuperatoriai dažniausiai jungiami į sistemas – pusė sistemos įrenginių tiekia orą į patalpas, kita pusė jį šalina iš patalpų. Tai padeda geriau paskirstyti šviežią orą tarp kambarių, išlaikyti slėgių balansą pastate.

    Šilumą mini rekuperatorius dažniausiai atgauna keramikinio šilumokaičio pagalba. Tuo metu, kai įrenginys šalina šiltą patalpų orą, šilumokaitis įšyla. Mini rekuperatoriui pakeitus oro tiekimo kryptį, šviežias oras turi praeiti pro įšilusį keramikinį šilumokaitį. Būtent todėl į patalpas šviežias oras patenka jau sušilęs.

  • 7.Ką rinktis: centrinę ar beortakinę vėdinimo sistemą?

    Abi vėdinimo sistemos turi pranašumų bei trūkumų. Būtent todėl reikia labai gerai įvertinti visus “už” ir “prieš”, pasirinkti tinkamiausią sprendimą konkrečiu atveju.

    Centrinė vėdinimo sistema:

    + Skleidžia mažai garso.

    + Tiekia daugiau šviežio oro nei beortakinė sistema.

    + Žiemos metu gali pašildyti šviežią orą elektriniu šildytuvu.

     

    Reikalinga ortakių sistema.

    Didesni eksploataciniai kaštai.

    Sudėtinga įrengti jau pastatytuose namuose.

     

    Beortakinė vėdinimo sistema:

    + Itin maži eksploataciniai kaštai.

    + Nereikia ortakių – tai itin patogu įrengiant sistemą renovuojamame būste.

    + Labai racionalus sprendimas vėdinant mažo tūrio patalpas.

     

    – Tiekia mažiau šviežio oro nei centrinė sistema.

    Dažniausiai neturi elektrinio šildytuvo orui žiemos metu pašildyti.

    Mini rekuperatorius reikia sujungti laidais.

  • 8.Mini rekuperatorius: ką verta žinoti?
    • Ar gaminys sertifikuotas? Jeigu rekuperacinė sistema turi sertifikatą, patvirtinantį, jog visi deklaruojami techniniai įrenginio parametrai buvo išmatuoti sertifikuotoje labaratorijoje ir atitinka Europos Sąjungoje keliamus reikalavimus, būsite tikri, jog perkate patikimą ir kokybišką įrenginį. Kai kurie gamintojai tokių dokumentų neturi, ir kaip techninių savybių patvirtinimą pateikia reklaminę brošiūrą, kurioje esančių duomenų autentiškumas nėra reglamentuojamas. Čia gali būti pateikti realybės neatitinkantys duomenys.
    • Prieš perkant – išbandyti. Prieš pirkdami mini rekuperatorių būtinai išbandykite, nuvykę pas įrangos atstovus. Gražūs skaičiukai reklaminėse brošiūrose dažnai suklaidina žmones. Paklausykite, ar garsiai veikia įrenginiai, įvertinkite, ar gaminio komponentai kokybiški, ar išoriniai ir vidiniai mini rekuperatoriaus dangteliai atrodo estetiškai, ar patogus įrenginio valdymas. Mini rekuperatorius turi būti palygintas bent su keletu kitų – taip išsirinkti bus daug paprasčiau.
    • Kainų palyginimas. Bene dažniausiai iškylantis klausimas renkantis mini rekuperatorių – kodėl taip skiriasi jų kaina? Skiriasi surinkimo ir medžiagų kokybė, šilumokaičio savybės, ilgaamžiškumas ir daug kitų ypatybių. Tačiau neretai pamirštama apie įrangos komplektaciją. Mini rekuperatoriai gali turėti daug skirtingų komplektacijos variacijų. Keli pavyzdžiai – skirtingi valdiklių tipai, išoriniai gaubtai, šilumokaičiai. Todėl objektyvus kainų palyginimas gali būti atliekamas tik lyginant identiškas įrenginių komplektacijas.
    • Svarbiausia – geras servisas.Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai mini rekuperatorius turi būti patikrintas, t. y. reikia atlikti įrangos techninę priežiūrą. Keli būtinieji darbai – pakeisti filtrus, išvalyti šilumokaitį ar pakeisti susidėvėjusią detalę. Labai svarbu patikimas įrangos atstovas, kuris į problemas reaguotų greitai ir profesionaliai.

     

  • 9.Ką verta žinoti renkantis centrinį rekuperatorių?
    • Koks rekuperatoriaus šilumokaičio tipas? Šiuo metu populiariausi du šilumokaičio tipai – rotacinis ir priešpriešinių oro srautų. Pastarasis gali pasiekti didžiausią temperatūrinį efektyvumą. Jame nesimaišo tiekiamo ir šalinamo oro srautai (nesklinda kvapai, teršalai), šis šilumokaitis neturi judančių dalių, todėl beveik nereikalauja priežiūros. Rotacinio šilumokaičio pranašumas – drėgmės grąžinimo galimybė. Jei rotacinis šilumokaitis padengtas specialia higroskopine medžiaga, galima išsaugoti dalį drėgmės patalpose, kai oras jose išsausėja, pvz., žiemą. Vis dėlto, standartinis rekuperatorius su rotaciniais šilumokaičiais dažniausiai neturi higroskopinio šilumokaičio ir drėgmės į patalpas negrąžina.
    • Temperatūrinis efektyvumas. Tai – viena daugiausiai diskusijų kelianti rekuperatoriaus charakteristika. Sunku paneigti, kad šilumokaičio temperatūrinis efektyvumas nėra svarbus, tačiau daug dėmesio tam kreipti nereikėtų. Dauguma rekuperatorių turi beveik identiškus šilumos atgavimo parametrus, nes jų šilumokaičiai neretai būna pagaminti tose pačiose gamyklose.
    • Rekuperatoriaus valdymas. Labai svarbu patikrinti, ar įrenginį bus patogu valdyti. Dauguma šiuolaikinių rekuperatorių gali būti valdomi išmaniaisiais telefonais, tačiau ne visų jų valdymas toks paprastas. Todėl prieš perkant rekuperatorių būtina išbandyti jo valdymo būdus, nustatymų konfigūravimą ir pan. Rekuperatorius bus naudojamas 10–20 metų, o jūsų komfortui įtakos turės kiekviena smulkmena.
    • Iš ko pagamintas rekuperatorius? Pigesni rekuperatoriai yra gaminami iš plieno lakštų. Tokie įrenginiai skleidžia daugiau garso, atsiranda didesni slėgio nuostoliai, kurie padidina ventiliatorių elektros sąnaudas. Dėl to taip pat padidėja tikimybė drėgmei kondensuotis ant metalinių paviršių. Aukštesnės klasės rekuperatoriai dažniausiai gaminami iš EPP (angl. „Expanded Polypropylene“) plastiko, kuris pasižymi geresne šilumos bei garso izoliacija, mažesniais slėgio nuostoliais įrenginyje, todėl – ir mažesnėmis elektros sąnaudomis. EPP taip pat yra aplinkai nežalinga medžiaga, ji gali būti perdirbama 100 %.
    • Pastovaus oro srauto palaikymas. Ilgainiui rekuperatorius užsiteršia ir nebepraleidžia tokio paties oro kiekio. Nors filtrų keitimas tokiu atveju dar nėra būtinas, tiekiamo šviežio oro kiekis į patalpas gerokai sumažėja, blogėja patalpų oro kokybė. Pastovaus oro srauto palaikymo funkcija (angl. „Constant Flow Control“) užtikrina, kad į patalpas visada bus tiekiamas numatytas šviežio oro kiekis ir palaikomi aukščiausi patalpų mikroklimato parametrai.
    • Šilumokaičio apsauga nuo užšalimo. Rekuperatoriaus šilumokaitį nuo užšalimo žiemą saugo elektrinis šildytuvas. Lietuvos klimato sąlygomis šis rekuperatoriaus komponentas yra būtinas, nes lauko temperatūra neretai nukrenta ir žemiau -20 °C.
    • Oro kokybės matavimas. Eilinis rekuperatorius dažniausiai neturi oro kokybę matuojančių jutiklių, todėl veikia pastoviu režimu, neatsižvelgiant į dinamiškai kintantį vėdinimo poreikį. Tokiu būdu vėdinimui reikalinga energija yra naudojama tada, kai to nereikia, prarandama šiluma, iš vėdinimo sistemos sklinda daugiau garso ir t. t. Aukštesnės klasės rekuperatoriai turi integruotus oro kokybės jutiklius, kurie gali matuoti CO2 bei drėgmės lygį patalpose, fiksuoti kvapus, kitus lakiuosius junginius (VOC jutiklis). Jeigu norima pasiekti aukščiausią komfortą, verta rinktis vėdinimo įrenginius su jau integruota oro kokybės matavimo sistema. Atskirų jutiklių integravimas paprastame rekuperatoriuje kainuos daugiau, jutikliai veiks ne taip efektyviai.
    • Kainų palyginimas. Lyginant rekuperatorius ir jų kainas, reikėtų nepamiršti lyginti įrenginius, pasižyminčius vienoda komplektacija.

     

  • 10.Ištraukiamoji ventiliacija be rekuperacijos. Kas tai?

    Tai – beortakinės vėdinimo sistemos tipas, kai užteršto oro šalinimą patalpose užtikrina ištraukimo ventiliatoriai, o šviežias oras į patalpas patenka per orlaides. Ištraukimo ventiliatoriai  dažniausiai įrengiami tualetuose, voniose, rūbinėse, virtuvėse – ten kur greitai ir efektyviai šalinama drėgmė ir kvapai. Orlaides geriausia įrengti „švariose“ patalpose, tokiose kaip svetainės ar miegamieji.

    Nors tokia sistema rekuperacijos neatlieka, šilumą ji vistiek saugo. Vokietijoje atlikti tyrimai rodo, kad ištraukiamoji ventiliacija gali sutaupyti net iki 30% šiluminės energijos, lyginant su natūraliu vėdinimu, kai varstomi langai.

    Pagrindiniai privalumai:

    • Itin gera garso izoliacija
    • Orlaidžių nereikia sujungti laidais
    • Labai greitas sistemos įrengimas
    • Labai geras kainos/vėdinimo kokybės santykis

Atlikti darbai

Privatūs / komerciniai

daugiabučio ventiliacija

Ištraukiamoji ventiliacija naujuose butuose

Objektas: Daugiabučių namų kompleksas "Linkmenų ežerai"
Projekto valdytojas: UAB Realco

Butų skaičius: 551
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2017
Įranga: Lunos ALD sieninės orlaidės, Lunos Silvento oro šalinimo ventiliatoriai 
Trumpai apie projektą: Butuose įrengtos sieninės orlaidės leidžia šviežiam orui laisvai pritekėti į gyvenamąsias patalpas. Taip pat, jos puikiai izoliuoja patalpas nuo išorės garsų. Pastovų šviežio oro pritekėjimą per orlaides kontroliuoja itin tylūs oro šalinimo ventiliatoriai. Kiekvieno buto vėdinimo sistema valdoma autonomiškai, reguliuojant ventiliatorių ištraukimo intensyvumą. Orlaides iš lauko dengia antracito spalvos grotelės, saugančios nuo vabzdžių ir nešvarumų.

vonios ventiliatorius Lunos Silvento lubose

Vonios vėdinimas

Objektas: Butas daugiabučių namų komplekse "Namų pynės"
Projekto valdytojas: UAB Eika

Plotas: 58 m²
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2017
Įranga: Lunos Silvento oro šalinimo ventiliatorius
Trumpai apie projektą: Vonios ir tualeto patalpoje sumontuotas itin tylus oro šalinimo ventiliatorius, kuris užtikrina efektyvų drėgmės ir kvapų šalinimą. Ventiliatorius įleistas į gipso lubas, todėl visiškai nedarko estetinio vaizdo ir puikiai dera prie vonios kambario dizaino.

mini rekuperatorius lunos fasado dangciai

Beortakinė vėdinimo sistema su rekuperacija

Objektas: Privatus gyvenamasis namas
Plotas: 167 m²
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2017
Įranga: Lunos e² ir ego mini rekuperatoriai, Lunos Silvento oro šalinimo ventiliatorius 
Trumpai apie projektą: Miegamuosiuose, svetainėje ir virtuvėje įrengti mini rekuperatoriai. Patalpos suskirstytos į keturias atskiras vėdinimo zonas, norint užtikrinti maksimalų sistemos lankstumą. Vonioje įrengta atskira oro šalinimo sistema drėgmei ir kvapams šalinti. Vėdinimo įrenginius iš lauko dengia antracito spalvos dangčiai, saugantys nuo vėjo ir išorės garsų.

mini rekuperatorius naujame bute

Rekuperacija naujame bute

Objektas: Butas daugiabučių namų komplekse "Namų pynės"
Projekto valdytojas: UAB Eika

Plotas: 58 m²
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2017
Įranga: Lunos e² mini rekuperatoriai
Trumpai apie projektą: Bute įrengta vienos zonos beortakinė vėdinimo sistema su rekuperacija. Įrenginiai turi tris skirtingus vėdinimo intensyvumo lygius, kuriuos galima pasirinkti priklausomai nuo vėdinimo poreikio. Mini rekuperatorių vidiniai dangteliai puikiai dera prie minimalistinio kambarių dizaino.

lunos orlaides

Ištraukiamoji ventiliacija be rekuperacijos

Objektas: Privačių namų kompleksas "Zujūnų namai"
Projekto valdytojas: UAB "Grand House LT"

Plotas: 152 m²
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2017
Įranga: Lunos ALD sieninės orlaidės ir Lunos Silvento oro šalinimo ventiliatoriai
Trumpai apie projektą: Dviejuose vonios kambariuose įrengti ištraukimo ventiliatoriai šalina drėgmę ir kvapus. Pastarieji patalpose taip pat sukuria neigiamą slėgį, todėl šviežias oras skverbiasi per sienose įrengtas orlaides. Inovatyvūs orlaidžių akustiniai sprendimai leidžia sugerti išorės garsus, o puikiai prie fasado derančios antracito spalvos išorinės grotelės saugo nuo vabzdžių ir nešvarumų.

lunos mini rekuperatoriai fasadas

Beortakinė vėdinimo sistema naujuose butuose

Objektas: Daugiabučių namų kompleksas "Namų pynės"
Projekto valdytojas: UAB Eika

Butų skaičius: 420
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2019
Įranga: Lunos e² mini rekuperatoriai, Lunos Silvento oro šalinimo ventiliatoriai 
Trumpai apie projektą: Butų gyvenamosiose patalpose įrengti mini rekuperatoriai. Kiekvieno buto vėdinimo sistema valdoma autonomiškai, vienu centriniu valdikliu. Vėdinimo įrenginius iš lauko dengia balti dangčiai, saugantys nuo vėjo ir išorės garsų. Bendrą vonios ir tualeto patalpą vėdina atskira oro šalinimo sistema.  

Susisiekite

Prisekite savo būsto planą ir mes Jums pateiksime pasiūlymą

Arnas Vaitkūnas

Pardavimų vadovas

+370 618 42 114


    Kitos paslaugos

    Vėdinimas

    Rekuperatoriai, vonios ventiliatoriai

    Plačiau

    Šildymas

    Šilumos siurbliai oras-vanduo bei ištraukiamojo oro šilumos siurbliai

    Plačiau

    Oro kondicionavimas

    Oro kondicionieriai bei oras-oras šilumos siurbliai butams ir privatiems namams, mobilūs kondicionieriai

    Plačiau