Patarimai naudojantiems geoterminį šildymą

Geoterminis šildymas – ištobulinta šildymo sistema, kuri yra ekonomiška, tausojanti mūsų aplinką ir pasižyminti mažais eksploataciniais kaštais. Šis šildymo būdas – vienas iš efektyviausių, leidžiantis palaikyti namuose šilumą ištisus metus. Nors atvėsęs dirvožemis ar oras mums neatrodo kaip gera priemonė šildymui, geoterminiai šilumos siurbliai net iš neigiamos temperatūros ištraukia šilumą ir perduoda ją į namus. Tačiau, kaip ir bet kurį kitą prietaisą, šiuos šilumos siurblius reikia tinkamai parengti, kad būtų užtikrintas efektyvus sistemos veikimas.

Padidinkite žemės „kilpos“ dydį

Žemės „kilpa“ yra vieta, iš kurios šilumos siurblys surenka šilumą. Kur kas naudingiau investuoti šiek tiek daugiau ir įrengti didesnę vietą, iš kurios bus surenkama šiluma. Kuo didesnė ji bus, tuo lengviau bus išlaikyti aukštesnę temperatūrą. Geoterminis šildymas veiks gerokai efektyviau, jei įrenginiams reikės mažiau šildyti išgaunamą pirminę temperatūrą. Aukštos temperatūros palaikymas užtikrins, jog geoterminio šildymo siurblys veiks našiau, sunaudos mažiau energijos ir efektyviau paskirstys šilumą.

Prieš įrengiant geoterminį šildymo siurblį svarbu prisiminti, jog tai yra ilgalaikė investicija. Nereikėtų rinktis pigiausio varianto, nes kokybiškesnė ir galingesnė sistema kur kas labiau atsipirks kelerių metų bėgyje: mažesnio galingumo siurbliui, energijos palaikymui reikės elektrinio šildytuvo, kuris dar padidins sistemos išlaikymo kaštus.

Pasirinkite atvirą vandens šulinį

Jei turite pakankamą požeminio vandens srautą, vertėtų apsvarstyti galimybę kaip savo energijos tiekimo šaltinį naudoti dviejų šulinių sistemą. Tvirtinama, jog geoterminis šildymas, naudojantis atvirų vandens gręžinių energiją, palaiko aukštesnę temperatūrą nei imdamas šilumą iš žemės.

Prieš pasirinkdami tokio tipo šildymą, būtinai pasitarkite su rangovais, teiraukitės informacijos, kokį poveikį povandeninis siurblys turės Jūsų šilumos siurblio sistemos bendram efektyvumui.

Nuvalykite šilumos siurblio šilumokaitį

Jei Jūsų geoterminis šilumos siurblys yra atviroje erdvėje, gali tekti periodiškai valyti šilumokaitį. Skirtingai nei uždarojo ciklo sistema, atvirojo tipo sistema naudoja šulinių vandenį, kuriame gali būti teršalų. Šie teršalai per ilgą laiką gali sudaryti sluoksnį, kuris sumažins šilumos perdavimą ir, atitinkamai, šilumos siurblio efektyvumą. To nereikia daryti dažnai, tačiau reguliariai skirdami dėmesio išvengsite nešvarumų sankaupos ir veikimo sutrikimų.

Atkreipkite dėmesį į oro filtro būklę

Geoterminis šildymas reikalauja bent jau minimalios priežiūros. Laikui bėgant šilumos siurblio oro filtras gali surinkti tiek purvo, jog tai pakenks visam prietaisui. Jei nepalaikysite oro filtro švaros, susidariusi tarša mažins šildymo siurblio efektyvumą, kol galiausiai pridarys žalos įrenginiui. Dažniau sutinkamas to pavyzdys – per ilgai nekeistas kuro ar oro filtras automobilyje. Tad laiku keisdami oro filtrą išlaikysite sistemos ilgaamžiškumą ir būsite tikri, jog įrenginio energija nešvaistoma veltui. Oro filtro keitimo dažnumas priklauso nuo įvairių faktorių: pavyzdžiui, ar turite naminių gyvūnėlių, ar namuose įrengtas židinys. Rekomenduojamas oro filtro keitimo laikas – kas 6 mėnesius.

Geoterminis šildymas yra ekologiškas ir atsiperkantis sprendimas, tačiau tai pavyks pasiekti tik tuomet, jeigu prioritetas bus teikiamas didesniam veikimo efektyvumui, o ne mažiausioms įmanomoms išlaidoms. Įrengimo bei priežiūros ypatumai reikalauja specifinių žinių ir patirties, todėl geriausia pasitarti su specialistais, kurie padės užtikrinti sistemos efektyvumą bei ilgaamžiškumą.