Šilumos siurbliai oras-oras ir oras-vanduo. Kuo jie skiriasi?

Šilumos siurbliai – tai toks modernus prietaisas, kuris tiekia į namus pašildytą orą. Norint pasirinkti tinkamą šilumos siurblį, reikia objektyviai įvertinti sistemos privalumus, trūkumus ir suprasti bendrą jos veikimo principą. Abi išskirtos siurblių sistemos – ekologiškas ir aplinką tausojantis pasirinkimas, naudojantis atsinaujinančius energijos išteklius. Visgi jos pasižymi ir skirtumais.

Veikimo principai

Visos šilumos siurblių sistemos stengiasi patalpose išlaikyti temperatūros balansą. Šiuos prietaisus specialistai vadina šildymo technikos naujove, kuri ypač naudinga tiems, kam rūpi šilumos, energijos taupymas ir ekologija. Šilumos siurblys iš vandens, žemės ar oro padidina temperatūrą iki naudotojo poreikių ir tuomet pasirinktu būdu ją perduoda būsto vidui. Itin dažnai naudojami šie šilumos siurbliai:

  • Oras-oras. Toks įrenginys absorbuoja šilumą iš lauke esančio oro ir perduoda ją į patalpas per įrengtus ventiliatorius bei ventiliacines angas.
  • Oras-vanduo. Šio tipo prietaisas absorbuoja šilumą iš lauke esančio oro ir perduoda ją į patalpas per įrengtus grindinio šildymo prietaisus bei radiatorius. Jis taip pat gali ruošti karštą vandenį buitiniam naudojimui.

Remiantis įvairiais statistiniais duomenimis, šildymas oro siurbliais yra vienas pigiausių, tačiau prieš pasirenkant siurblio tipą svarbu išsiaiškinti, kokiomis savybėmis pasirinktas modelis pasižymi.

Šilumos siurblių privalumai

Ši alternatyva dujiniam šildymui, krosnims bei elektriniams prietaisams gali kur kas labiau sumažinti sąskaitas už šildymą. Prieš pasirenkant šilumos siurblį derėtų įvertinti reikiamos apšildyti erdvės plotą, sandarumą, galimybę suderinti jį su jau esamomis šildymo sistemomis. Tai padės apsispręsti, kuri šilumos sistema būtų geriausias sprendimas Jūsų namams.

Sistemos oras-oras privalumai

Šilumos siurbliai oras-oras yra bene populiariausi. Juos nesudėtinga įrengti tiek senesniuose, tiek naujuose butuose, jie gali būti diegiami bet kokio ploto ar išplanavimo namuose – svarbu įrenginį sumontuoti taip, kad šiluma tolygiai pasiskirstytų. Dėl nedidelių eksploatacinių sąnaudų ši instaliacija puikiai papildys jau esančią šildymo sistemą – dujinę, elektrinę ar bet kurią kitą.

Tai nėra brangi pradinė investicija, ji pasižymi nedideliais šildymo kaštais, todėl įrenginys greitai atsiperka. Efektyviausiai šios šilumos sistemos veikia tuomet, kai namų ir lauko temperatūros skirtumas nėra labai didelis arba lauke nebūna itin žemų temperatūrų. Priešingu atveju ženkliai sumažėja siurblio naudingumo koeficientas.

Pasižymintys pakankamai nesudėtinga valdymo sistema, šilumos siurbliai oras-oras suteikia galimybę reguliuoti galingumą ir nustatyti reikiamą temperatūrą pasirinktam laikotarpiui. Galima nustatyti ir kryptį, kuria bus pučiamas oras, sumažinti sistemos skleidžiamą garsą.

Sistemos oras-vanduo privalumai

Oras-vanduo siurbliai funkciškai gana panašūs, tačiau turi keletą skirtumų. Kaip ir siurbliai oras-oras, ši šilumos sistema pasižymi ekologiškumu ir padeda sutaupyti. Pagrindinis skirtumas tas, jog oras-vanduo šilumos siurblys efektyviai veikia net esant dideliam temperatūrų skirtumui.

Šilumos sistemos oras-vanduo gali ne tik šildyti bei vėsinti patalpas, bet ir ruošti karštą vandenį. Be to, sistemoms nereikalinga nuolatinė priežiūra, jos yra ilgaamžės – puikiai veikiančios iki 20 metų. Įprastai šilumos siurblių oras–vanduo įrengimas kainuoja kiek brangiau, nes procesas yra sudėtingesnis.

Apžvelgus šių populiariausių modelių savybes verta pripažinti, jog šilumos siurbliai yra išties labai naudinga namų šildymo įranga. Prieš pasirenkant svarbu apsvarstyti, kuri sistema būtų naudingesnė namuose, o jei kyla klausimų, raginame visuomet pasikonsultuoti su „Litmaxtrading“ specialistais.