Šildymas

„NIBE“ - tvarios šildymo sistemos geresnei ateičiai

„NIBE Energy Systems“ - tai didžiausias buitinės šildymo įrangos gamintojas Šiaurės šalyse bei rinkos lyderis šilumos siurblių ir elektrinių vandens šildytuvų segmente visoje Šiaurės Europoje. Pagrindinė kompanijos misija yra sukurti jaukų patalpų mikroklimatą Jūsų namuose.

Geoterminis šildymas

Geoterminiai šilumos siurbliai „Nibe“ reikalingą šilumos energiją, kitaip nei siurbliai „oras-vanduo“, išgauna tiesiog iš grunto. Šilumos energija gali būti surenkama paviršiniame dirvos sluoksnyje įrengiant horizontalius kolektorius arba gręžiant giluminius zondus, jeigu neužtenka sklypo ploto. Taip pat kolektoriai gali būti įrengiami ir vandens telkinio dugne ar panaudojant gruntinį vandenį iš gręžinių. Geoterminės šildymo sistemos „Nibe“ gali ne tik itin efektyviai šildyti namus ir ruošti karštą vandenį, bet ir vėsinti patalpas ar šildyti baseinus. Aukštas „Nibe“ įrenginių efektyvumas leidžia ženkliai sumažinti sąskaitas už šildymą ir maksimaliai sutrumpinti sistemos atsipirkimo laiką. Geoterminis šildymas sukurs aukščiausią komforto lygį Jūsų namuose.

Geoterminio šildymo privalumai:

 • stabiliai aukštas naudingumas ištisus metus
 • efektyvus veikimas esant itin žemai išorės temperatūrai
 • maži eksploataciniai kaštai
 • galimybė vėsinti patalpas
 • valdymas išmaniuoju telefonu
 • iki 25 % kainos subsidijuoja valstybė

GAUTI PASIŪLYMĄ

Šilumos siurbliai „oras-vanduo“

Tokių siurblių šilumos šaltinis yra lauko oras, todėl giluminiai žemės zondai ar horizontalūs žemės kolektoriai jiems nereikalingi. Būtent šis šildymo sistemos sprendimas itin tinkamas ten, kur vietos žemės kolektoriams įrengti nėra. Nors šilumos siurblių naudingumo koeficientas yra kiek mažesnis nei toks, kuriuo pasižymi geoterminis šildymas, įrengti tokią sistemą kainuoja gerokai pigiau. Šilumos siurbliai „Nibe“ gali ne tik šildyti Jūsų namus ar baseiną, ruošti karštą vandenį, bet ir vėsinti patalpas. Švedijoje pagaminti „Nibe“ siurbliai „oras-vanduo“ užtikrins, kad net ir atšiauriausiomis klimato sąlygomis savo namuose jausitės jaukiai, komfortiškai ir džiaugsitės mažomis sąskaitomis už šildymą.

„Oras-vanduo“ siurblių privalumai:

 • nereikia didelio sklypo žemės kolektoriams įrengti
 • investicija yra mažesnė nei į geoterminį šilumos siurblį
 • efektyvus veikimas esant žemai išorės temperatūrai
 • galimybė vėsinti patalpas
 • galimybė valdyti išmaniuoju telefonu
 • iki 25 % kainos subsidijuoja valstybė

GAUTI PASIŪLYMĄ

Ištraukiamo oro šilumos siurbliai

Ištraukiamo oro šilumos siurbliai „Nibe“ vienu metu atlieka tris funkcijas – šildo namus, ruošia karštą vandenį ir vėdina patalpas. Kitaip nei geoterminis šildymas, kurį naudojant energija išgaunama iš dirvožemio, šis įrenginys, kaip ir siurbliai „oras-vanduo“, energiją gauna iš oro. Tik šiuo atveju yra naudojamas vėdinimo sistemos išmetamas oras vandeniui šildymo sistemoje sušildyti ir karštam vandeniui ruošti. Toks ištraukiamo oro šilumos siurblys sumažins Jūsų išlaidas šildymui ir karšto vandens ruošimui bent du kartus, lyginant su elektriniu katilu bei mechanine ištraukiamąja ventiliacija. Ištraukiamo oro šilumos siurblių šildymo sistemos puikiai tiks gerai apšiltintiems naujiems pastatams, kurių plotas siekia iki 200 m².

 

Ištraukiamo oro šilumos siurblių privalumai:

 • šildymas, vėdinimas ir karšto vandens ruošimas viename įrenginyje
 • įrenginio kompaktiškumas (60 x 63 x 210 cm)
 • galimybė kombinuoti su saulės kolektoriais
 • valdymas išmaniuoju telefonu
 • iki 25 % kainos padengia valstybė

GAUTI PASIŪLYMĄ

D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • 1.Kaip veikia šilumos siurblys?

  Šilumos siurblio veikimo principas itin paprastas: veikdamas įrenginys perneša šilumą iš šaltesnės terpės (pvz. lauko oro, grunto, vandens telkinio) į šiltesnę (pvz. namų šildymo sistemą, boilerį).

  Gamtoje, kaip žinia, šiluma keliauja atvirkščiai: šiltesnė terpė 🡺 šaltesnė terpė. Pavyzdys galėtų būti kambario temperatūroje ilgainiui atvėstantis arbatos puodelis. Elektros energijos ir šilumos siurblio pagalba galime priversti šilumą judėti priešinga kryptimi, taip ją panaudodami savo būstui šildyti ar karštam vandeniui ruošti.

  Puikus būdas geriau suprasti, kaip veikia šilumos siurblys, yra šaldytuvo analogija. Įsivaizduokime teorinę situaciją, kad viskas, ką turite namui atvėsinti vasarą, yra šaldytuvas ir durys, kurios idealiai atitinka pastarąjį. Vasarą šaldytuvą pastatysime taip, kad jo priekinė dalis būtų kambaryje ir vėsintų orą patalpose, o per galinę šaldytuvo dalį (radiatorių) šiluma būtų išmetama laukan. Tuo tarpu žiemą šaldytuvą apsuksime ir naudosime jo radiatorių namams šildyti. Šilumos siurbliai funkcionuoja labai panašiai.

 • 2.Kokio galingumo šilumos siurblio man reikia?

  Pavyzdys: individualus gyvenamasis namas, kuriame planuojama įrengti šilumos siurblį „oras-vanduo“. Gyvenamasis plotas – 120 m². Name nuolatos gyvens 4 asmenys. Pastatas atitiks A energetinės klasės reikalavimus.

  Reikiama įrenginio galia ~ 6 kW.

  Siurbliai „oras-vanduo“ yra skirtingi, todėl renkantis vieną iš jų reikia įvertinti nemažai aspektų – pastato termoizoliacines savybes, langų orientaciją, jų plotą, numatomą karšto vandens poreikį ir t. t. Būtent dėl užduoties kompleksiškumo sunku suformuluoti visiems tinkamą atsakymą. Unikalus kiekvienas projektas, todėl geriausia pasikliauti profesionalais ir leisti jiems parinkti tinkamą šilumos siurblį.

   

 • 3.Kas yra naudingumo koeficientas COP?

  Tai – skaičius, parodantis, kiek šiluminės energijos pagamina šilumos siurblys, sunaudodamas 1 kWh elektros energijos.

  Tarkime, kad įsirengėme šilumos siurblį „oras-vanduo“, kurio galia yra 5 kW, o naudingumo koeficientas COP siekia 4. Tai reiškia, kad įrenginys dirbdamas maksimaliu pajėgumu per valandą sunaudos 5 kWh elektros energijos ir pagamins 20 kWh šiluminės energijos.

 • 4.Kuo skiriasi COP ir SCOP?

  COP (angl. „Coefficient of Performance“) – tai šildymo sistemos efektyvumas prie fiksuotos lauko temperatūros. Kadangi šilumos siurblių efektyvumas yra tiesiogiai proporcingas lauko temperatūrai, t.y. krentant lauko temperatūrai, krenta ir COP, šis koeficientas nėra pats tiksliausias būdas skirtingiems šilumos siurbliams palyginti. Juolab, kad dažniausiai gamintojų pateikiamos COP reikšmės būna išmatuotos prie gana aukštos lauko temperatūros.

  Daug objektyvesnis dydis įrenginių efektyvumui palyginti yra SCOP (angl. „Seasonal Coefficient of Performance“). Trumpai tariant, šis koeficientas yra kelių COP reikšmių vidurkis, kuris įvertina šilumos siurblio naudingumo koeficiento kitimą per metus. SCOP gali įvertinti šilumos siurblių efektyvumą esant tiek pakankamai aukštai, tiek žemai lauko temperatūrai.

 • 5.Šilumos siurblio montavimas: kada yra tinkamas laikas tai atlikti?

  Šilumos siurblio montavimą geriausia atlikti dviem etapais:

  • I etapas (iki vidaus apdailos) – įrengiamos komunikacijos tarp išorinio ir vidinio šilumos siurblio bloko. Geoterminiam šilumos siurbliui įrengiami žemės zondai.
  • II etapas  (po vidaus apdailos) – montuojami šilumos siurblio išorės ir vidaus blokai, jie sujungiami tarpusavyje, sumontuojama kita sistemai reikalinga įranga.
 • 6.Siurbliai „oras-vanduo“ – kuo skiriasi nuo geoterminių šilumos siurblių?

  Šilumos siurblys „oras-vanduo“ pasižymi savybėmis, kurios specifinėmis aplinkybėmis gali būti naudingos arba Esminiai tokio siurblio montavimo privalumai:

  + mažesni sistemos įrengimo kaštai;

  + nereikia įrengti žemės kolektorių, nėra žemės darbų;

  + sistemą galima įrengti greičiau ir paprasčiau.

  Rekomenduojame įvertinti ir keletą kitų aspektų:

    mažesnis sezoninis naudingumas, didesni eksploataciniai kaštai;

    skleidžia garsą;

    nėra pasyvaus vėsinimo funkcijos.

   

  Geoterminis šilumos siurblys pasižymi tokiais privalumais:

  + didesnis sezoninis naudingumas, mažesni eksploataciniai kaštai;

  + neturi išorinio bloko, todėl lauke neskleidžia garso;

  + gali turėti pasyvaus vėsinimo funkciją.

   

    didesni sistemos įrengimo kaštai;

    reikalingi žemės darbai kolektoriams įrengti;

  –  sudėtingesnė sistema.

   

 • 7.Geoterminis šildymas ir kolektoriai. Kokius geriau rinktis – horizontalius ar vertikalius?

  Vertikalūs žemės kolektoriai dažniausiai naudojami tada, kai namo sklypas yra pernelyg mažas horizontaliems žemės kolektoriams įrengti. Jeigu šilumos siurblys bus naudojamas ne tik šildymui, bet ir patalpų vėsinimui, tinkami tik vertikalūs kolektoriai. Nepaisant didesnės vertikalių žemės kolektorių kainos, šis kolektorių tipas turi keletą pranašumų.

  Horizontalūs žemės kolektoriai naudojami tada, kai namo sklype yra užtektinai vietos jiems įrengti. Su šio tipo kolektoriais geoterminis šilumos siurblys gali pasiekti aukštesnį metinį naudingumo koeficientą, nes sekliau esantis gruntas veikiant saulei pavasarį pasiekia aukštesnę temperatūrą greičiau nei giluminiai grunto sluoksniai. Įrengti horizontalius žemės kolektorius – pigiau, tačiau jie netinkami patalpoms vėsinti.

 • 8.Kiek kainuoja įrengti žemės kolektorius?

  Pavyzdys: individualiame 120 m² name planuojamas geoterminis šildymas. Įsigytas geoterminis siurblys, kurio galia bus 5 kW. Preliminari žemės kolektorių įrengimo kaina šiam šilumos siurbliui būtų:

  • Horizontaliųjų ~2000 Eur
  • Vertikaliųjų ~3000 Eur
 • 9.Kiek vietos katilinėje reikia šilumos siurbliui?

  Vidinis šilumos siurblio modulis yra praktiškai tokio paties dydžio kaip šaldytuvas, todėl dažniausiai užtenka ~1 m² katilinės.

 • 10.Kuo ištraukiamo oro šilumos siurblys pranašesnis už šilumos siurblį „oras-vanduo“?
  • atliekamos dvi funkcijos vienu metu – šildomos ir vėdinamos patalpos;
  • aukštesnis SCOP;
  • mažesnė investicija nei įrengiant dvi atskiras sistemas (rekuperatorius + šilumos siurblys);
  • nėra išorinio modulio, todėl lauke neskleidžiamas garsas;
  • naudingumo koeficientas COP beveik nepriklauso nuo lauko oro temperatūros, todėl yra stabilus visus metus.

Atlikti darbai

Privatūs / komerciniai

mini rekuperatorius lunos fasado dangciai

Beortakinė vėdinimo sistema su rekuperacija

Objektas: Privatus gyvenamasis namas
Plotas: 167 m²
Pastato energetinė klasė: A
Projekto pabaiga: 2017
Įranga: Lunos e² ir ego mini rekuperatoriai, Lunos Silvento oro šalinimo ventiliatorius 
Trumpai apie projektą: Miegamuosiuose, svetainėje ir virtuvėje įrengti mini rekuperatoriai. Patalpos suskirstytos į keturias atskiras vėdinimo zonas, norint užtikrinti maksimalų sistemos lankstumą. Vonioje įrengta atskira oro šalinimo sistema drėgmei ir kvapams šalinti. Vėdinimo įrenginius iš lauko dengia antracito spalvos dangčiai, saugantys nuo vėjo ir išorės garsų.

Sužinok daugiau

Susisiekite

Prisekite savo būsto planą ir mes Jums pateiksime pasiūlymą

Arnas Vaitkūnas

Pardavimų vadovas

+370 618 42 114


  Kitos paslaugos

  Vėdinimas

  Rekuperatoriai, vonios ventiliatoriai, gartraukiai

  Plačiau

  Šildymas

  Šilumos siurbliai oras/vanduo bei oras/oras, ištraukiamojo oro šilumos siurbliai

  Plačiau

  Oro kondicionavimas

  Oro kondicionieriai butams ir privatiems namams, mobilūs kondicionieriai

  Plačiau